Ekshumacje w sezonie 2019/2020

Szanowni Państwo,

na dni 16.10.2019r. - 15.04.2020r.  przypada, tzw. okres ekshumacyjny. W tym czasie za zgodą SANEPIDu możliwe jest przenoszenie ciał i prochów osób zmarłych między grobami w ramach jednego lub różnych cmentarzy. Proces ten nosi nazwę ekshumacji.

Jeśli zastanawialiście się Państwo nad tym, aby uporządkować sprawy grobów w rodzinie, nie opłacać bez potrzeby 5 grobów, kiedy można by tych samych bliskich odwiedzać wizytując, np. 2 groby, to teraz jest dobry czas na to, aby skontaktować się z nami, uzyskać ofertę na ekshumację i przystąpić do realizacji ustalonych planów.

Universum w ramach oferowanych usług pogrzebowych kompleksowo przeprowadzi i wesprze Państwa przy procesie ekshumacji. Zapewniamy krótkie, satysfakcjonujące terminy oraz sprawne przeprowadzenie całej usługi. Zapewnimy trumnę na szczątki, którą dowieziemy na wskazany cmentarz. Przeprowadzimy ekshumację, odpowiednio zabezpieczając szczątki a następnie przetransportujemy je i złożymy do wskazanego grobu. Jeśli zaistnieje konieczność demontażu nagrobka, to również tym się zajmiemy.

Zlecenia na ekshumację przyjmujemy przez cały rok, jednak możliwość wykonania ekshumacji po pochówku tradycyjnym (w trumnie) możliwa jest jedynie w okresie ekshumacyjnym. Z tego powodu warto wystąpić o zgodę na ekshumację do SANEPIDu już teraz.

Zachęcamy do zapoznania się ze ścieżką postępowania przy ekshumacji oraz listą istotnych informacji niezbędnych przy kalkulowaniu wyceny.