Jesteśmy dostępni dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 365 dni!

Na czym polega usługa „Wspomnienia QR”?

Profesjonalny grafik składa dostarczone przez klienta materiały we Wspomnienie, które przyjmuje format pliku .pdf. Wspomnienie po akcepcie rodziny zamieszczane jest na serwerze Universum. Do pliku generowany jest link w postaci kodu QR. Kod ten nanoszony jest na aluminiową tabliczkę, którą Universum umieszcza na nagrobku w miejscu łatwo dostępnym do odczytu.
Osoby zainteresowane treścią z pomocą aparatu na wyposażeniu telefonu komórkowego lub też dedykowanej aplikacji do odczytywania kodów QR mogą w parę sekund wyświetlić zawartość pliku .pdf ze Wspomnieniem na swoim telefonie.

Co może znaleźć się we „Wspomnieniach QR”?

Osoba, która jest zainteresowana skorzystaniem z w/w usługi dostarcza do biura Universum materiał, który chce zaprezentować na nagrobku, tj. zdjęcia osoby zmarłej za życia, opis cech osobistych ważnych dla rodziny, biografia, jeśli rodzina chciałaby się nią podzielić z osobami odwiedzającymi cmentarz. Kod QR prowadzić może zarówno wyłącznie do zdjęcia z podpisem, jak również do szczegółowej biografii osoby zmarłej sięgającej kilkunastu stron. Od rodziny osoby zmarłej zależy, jakimi treściami będzie chciała się podzielić z innymi.

Do kogo kierowana jest usługa „Wspomnienia QR”?

Ofertę kierujemy do wszystkich osób, które chcą trwałego nośnika do upamiętnienia bliskiej osoby spoczywającej na jednym z cmentarzy komunalnych w Poznaniu. Wykonanie kodu QR wraz z przygotowaniem elektronicznego wspomnienia jest tańsze niż tradycyjny napis, bardziej trwałe, gdyż nie traci kolorów czy czytelności pod działaniem czynników atmosferycznych, a w przypadku dochowania kolejnych osób do grobu nie wymaga dodatkowego demontażu obelisku w celu naniesienia napisu w zakładzie kamieniarskim.
Również w przypadku woli zmiany treści, podmiana pliku .pdf jest dużo szybsza i tańsza niż usuwanie dotychczasowego napisu i nanoszenie nowego, co często wiąże się z koniecznością szlifowania lub wymiany całej płyty.
Najważniejsza zaleta Wspomnienia QR to brak limitu odnośnie liczby i wielkości zdjęć, które możemy umieścić na nagrobku oraz brak limitu tekstu, który możemy poświęcić bliskiej osobie.

Jaki jest koszt usługi „Wspomnienia QR”?

W przypadku zleceń złożonych przy organizacji pogrzebu w Universum do końca lutego 2023r. cena za przygotowanie Wspomnienia wraz z jego aktywacją na 5 lat od daty wykupu wynosi 1,00zł.

Gdzie i jak zlecić „Wspomnienia QR„?

Zlecenie można złożyć przy zamówieniu pogrzebu w jednym z naszych biur pogrzebowych. W razie dodatkowych pytań do usługi zapraszamy do kontaktu pod całodobowy numer telefonu: 61 853 19 43 lub do wizyty w jednym z naszych oddziałów.

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

ul. Grunwaldzka 305

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 305

ul. 23 Lutego 2/3

Zakład przy ul. 23 Lutego 2/3

Grunwaldzka 342

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 342

ul. Gnieźnieńska 36

Zakład przy ul. Gnieźnieńskiej 36