Jesteśmy dostępni dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 365 dni!

Zmarł Twój najbliższy i nie wiesz co robić?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Jesteśmy czynni przez 7 dni w tygodniu przez 365 dni!

+48 61 853 19 43
Źródło: Wikipedia

Historia Cmentarza Jeżyckiego

Zwany inaczej nekropolią Nowina, która znajduje się u zbiegu ulic Nowina i Szpitalnej.

W 1905 roku miejsce pochówku zostało zapoczątkowane przez ówczesnego proboszcza, księdza Wacława Mayera. Cmentarz działał do czasów powojennych, a na przestrzeni lat 60. postanowiono przekształcić go w zieleń miejską.

Cmentarz Nowina

W związku z tym w 1961 roku rozpoczęto ekshumacje zwłok. Kiedy w 1981 roku na obrzeżach cmentarza powstała parafia Chrystusa Dobrego Pasterza, nekropolię objęto ochroną konserwatorką, a 14 lat później znów zaczęto grzebać w tym miejscu poznaniaków..

Źródło: Wikipedia

Zakład pogrzebowy
Cmentarz Jeżycki – Nowina

Zmieniające się style i nurty sztuki sepulkralnej są widoczne w różnorodnej formie nagrobków, które przez wszystkie lata swojego istnienia cmentarz Jeżycki zgromadził w swojej bogatej galerii.

Przeplatające się ze sobą style z poprzednich dekad widniejące na nagrobkach są ogrodzone ogrodzeniem oraz monumentalną bramą w stylu secesyjnym. Dwuskrzydłowe żeliwne wejście od ul. Nowina posiada plakiety o monogramach IHS i MARIA. Skrzydła bramy wypełniają subtelne elementy roślinne. To niezwykłe wejście do zabytkowej nekropolii jest zwieńczeniem wyniosłego charakteru tego niezwykłego miejsca.

Personel Spółdzielnia Pracy Universum, która jednocześnie jest najstarszym krematorium w kraju, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, bardzo dobrze potrafi zorganizować spełniający oczekiwania pogrzeb, który wpasowuje się w charakter zabytkowego cmentarza. Z dokładnością i starannością pracownicy Universum podejdą do swojego zadania, jakim będzie stworzenie odpowiednio wyniosłej i sentymentalnej atmosfery.

Usługi Pogrzebowe
Cmentarz Jeżycki – Nowina

  • organizowanie pogrzebów
  • usługi cmentarne
  • kremacja
  • nagrobki
  • transport zmarłych
  • balsamacja

 

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

ul. Grunwaldzka 305

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 305

ul. 23 Lutego 2/3

Zakład przy ul. 23 Lutego 2/3

Grunwaldzka 342

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 342

ul. Gnieźnieńska 36

Zakład przy ul. Gnieźnieńskiej 36