Jesteśmy dostępni do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu!

Cmentarz Komunalny nr 2 Junikowo

realizacja zleceń: pogrzeby, montaże nagrobków, demontaże nagrobków, nagrobki, pielęgnacja grobów

Adres: ul. Grunwaldzka 305, 60-179 Poznań
Godziny otwarcia: 7:00-15:00
Telefon kontaktowy: tel. (+48) 61 867 65 71 / fax (+48) 61 867 60 01

Zmarł Twój najbliższy i nie wiesz co robić?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu!

+48 61 853 19 43

Historia Cmentarza Junikowo

Cmentarz Junikowo jest największą nekropolią w Poznaniu pod względem liczby osób pochowanych i jedną z większych w Polsce pod względem powierzchni.

Jego główne wejście znajduje się od strony ul. Grunwaldzkiej. Obszar, na którym znajduje się cmentarz, jest dawnym poligonem wojskowym. Warto wspomnieć, że w 1927 roku rozpisano konkurs na zagospodarowanie tego terenu i pomimo wygranej Jerzego Beli i Zygmunta Tarasina, zwycięskiego projektu ostatecznie nie zrealizowano. Ostatecznie cmentarz, zbudowany na podstawie wizji Mariana Spychalskiego, otwarto w 1948 roku. W latach siedemdziesiątych nekropolię powiększono o teren pochodzący z części sąsiadującego lasu.

Przy dwóch alejach zasłużonych pochowano wielu wybitnych działaczy politycznych, społecznych, uczonych i artystów. Na cmentarzu Junikowo można odwiedzić groby Franciszka Frąckowiaka, Franciszka Szczerbala, Feliksa Fornalczyka, Jerzego Mańkowskiego, Jerzego Perteka, Antoniny Kaweckiej, Albina Fechnera, Edmunda Szyca, Pawła Szydło, Wiktora Degi oraz Alfonsa Klafkowskiego. Szczególną uwagę przykuwają również oryginalne mauzolea poznańskich Romów.

Dom przedpogrzebowy C-2 Junikowo
Dom przedpogrzebowy C-2 Junikowo

Zakład pogrzebowy
Cmentarz Junikowo

Na terenie poznańskiej nekropolii znajdują się również kwatery i kolumbaria dla zmarłych, spopielonych w krematorium na cmentarzu Miłostowo.

Zakład Pogrzebowy Universum z Poznania świadczy pełen zakres usług funeralnych na terenie drugiego co do wielkości poznańskiego cmentarza. Jako najstarsza firma w mieście Universum doskonale zna rozłożenie cmentarza Junikowo, dzięki temu jego personel jest w stanie zorganizować indywidualny pogrzeb dla poznańskich rodzin.

Usługi Pogrzebowe Cmentarz Junikowo

  • montaże nagrobków
  • demontaże nagrobków
  • konserwacja grobów
  • transport ciał
  • balsamacja
  • pogrzeby

Cmentarz Komunalny Junikowo

Adres: ul. Grunwaldzka 305, 60-179 Poznań

Mapa Cmentarza Junikowo

Mapa dojazdu

Wjazd samochodem na teren cmentarza Junikowo możliwy jedynie od strony ul. Grunwaldzkiej (przed skrzyżowaniem z ul. Malwową). Najkrótsza droga do domu przedpogrzebowego prowadzi przez bramę od strony ulicy Cmentarnej (parking).

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

Zakłady pogrzebowe
Universum w Poznaniu

ul. Grunwaldzka 305

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 305

ul. 23 Lutego 2/3

Zakład przy ul. 23 Lutego 2/3

Grunwaldzka 342

Zakład przy ul. Grunwaldzkiej 342

ul. Gnieźnieńska 36

Zakład przy ul. Gnieźnieńskiej 36