Jesteśmy dostępni do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu!

„Universum” Spółdzielnia Pracy, z siedzibą w Poznaniu, rozpoczęła swoją działalność usługową w 1960 roku. Jedyna w Wielkopolsce może poszczycić się tradycją, sięgającą ponad 60 lat.

Od 1975 roku, przez 42 lata zarządzała cmentarzami komunalnymi w Poznaniu – nr 1 Miłostowo i nr 2 Junikowo.

W 1993 roku, „Universum” Spółdzielnia Pracy, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła w Zabytkowym Forcie, na Cmentarzu Miłostowo, Zakład Kremacji.

Jako pierwsza w Wielkopolsce rozpoczęła świadczenie usługi balsamacji oraz czasowej konserwacji ciał.

Universum, największy zakład branży pogrzebowo-cmentarnej w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce, świadczy usługi pogrzebowo-cmentarne kompleksowo.

W rys Universum wpisuje się szeroka oferta trumien i urn, przyjmowanie zleceń indywidualnych na nagrobki oraz prace kamieniarskie, na całoroczną bądź okazjonalną opiekę nad grobami – możliwość zapalenia znicza bądź ułożenia wiązanki kwiatów.
Nowoczesna baza logistyczna pozwala zaoferować usługi przewozowe na terenie całej Europy przy równoczesnym wsparciu w załatwianiu wszystkich dokumentów, wymaganych przez urząd celny.

Wartym wspomnienia jest również fakt, iż Universum wielokrotnie wygrywało przetargi i zawierało umowy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu dotyczące realizacji przewozów wypadkowych. Równocześnie wielokrotnie wygrywaliśmy przetarg na obsługę pochówków zlecanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Są to bardzo mocne referencje dla marki, którą przez lata wypracowaliśmy na rynku funeralnym w Poznaniu.

Misję oraz wizję naszej firmy zawarliśmy w ramach standardu ISO 9001:2015, w Polityce Jakości.